NOWOŚĆ! BADANIE OCT - HD

 • Zeiss - model CIRRUS 5000

  Zeiss - model CIRRUS 5000

OCT - Optyczna Koherentna Tomografia - to jedna z najbardziej zaawansowanych technolo­gicznie metod diagnostycznych poz­walających na wczesne wykrycie zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), czy jaskry.


Badania wykonujemy urządzeniem firmy Zeiss - model CIRRUS 5000. Aparat jest w stanie zeskanować praktycznie każdy obszar siatkówki. Dzięki temu, że urządzenie nie tylko obrazuje powierzchnię siatkówki, ale również to co znajduje się pod jej powierzchnią, jesteśmy w stanie zdiagnozować schorzenia na odpowiednio wczesnym etapie. Możliwości takich nie dają klasyczne metody obrazowania we wzierniku, lampie szczelinowej czy fundus kamerą.


Badanie można porównać do bezinwazyjnej i bezkontaktowej biopsji w schorzeniach siatkówki oka. Badanie jest bardzo szybkie i nieodczuwalne dla pacjenta. Nie potrzeba przy tym żadne­go barwnika, co praktycznie niweluje do zera ryzyko wystąpienia niepożą­danych objawów ubocznych.


Wczesne rozpoznanie AMD czy jaskry zwiększa szansę zahamowania choroby i dłuższe zachowanie ostrości wzroku. Choroby oczu wieku podeszłego bardzo długo nie dają widocznych ob­jawów, ale zmiany chorobowe niewi­docznie postępują.


Każdy kto ukończy 40 lat powinien mieć wykonane badanie OCT.

 • ŚLEDŹ NAS NA:

 • UMÓW SIĘ NA BADANIE
  Opole, ul. Ozimska 9-11 tel. 77 456 52 93
  Opole, ul. Krakowska 34-36 tel. 77 402 20 15
  Krapkowice, oś. XXX-lecia 17 tel. 601 913 103
Script logo