Okulary przeciwsłoneczne - Jak wybrać?

W salonach optycznych POLOPTYK znajdą Państwo zawsze aktualne kolekcje okularów przeciwsłonecznych, posiadające szkła z filtrem UV oraz wszelkie wymagane certyfikaty potwierdzające, że okulary spełniają normy zatwierdzone przez Unię Europejską. Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych należy kierować się kilkoma zasadami. Ważny jest nie tylko wygląd i styl. Soczewki w okularach przeciwsłonecznych mają różne kolory i stopnie zabarwienia.


Soczewki o stopniu zabarwienia 0 i 1 są bardzo jasne, chronią przed UV, ale nie chronią przed intensywnym światłem słonecznym. Stopień zabarwienia 2 i 3 jest wystarczający do używania w naszej szerokości geograficznej w standardowych warunkach. Stopień zabarwienia 4 jest odpowiedni w warunkach dużego nasłonecznienia, w wysokich górach, nad morzem, na śniegu. Soczewki o stopniu zabarwienia 4 są jednak zbyt ciemne do prowadzenia samochodu.


Soczewki koloru brązowego dedykuje się krótkowidzom. Natomiast za najodpowiedniejszy kolor dla dalekowidzów uważa się szary. Przy schorzeniach takich jak jaskra, bielactwo czy zwyrodnienie barwnikowe siatkówki powinno się korzystać ze szkieł o zabarwieniu pomarańczowym. Dzieci nie powinny nosić okularów przeciwsłonecznych z bardzo ciemnymi soczewkami.


Osoby bez wady wzroku lub noszące soczewki kontaktowe znajdą u nas okulary przeciwsłoneczne, które będą chroniły oczy oraz będą modnym dodatkiem nadającym styl i podkreślającym osobowość. W ofercie dla dzieci znajdą Państwo również okulary z soczewkami polaryzacyjnymi.


Dla osób z wadą wzroku wykonamy okulary przeciwsłoneczne do wybranej przez Państwa oprawy. Mogą Państwo wybrać kilka wariantów:

 • okulary z soczewkami barwionymi,
 • okulary z nowoczesnymi soczewkami fotochromowymi,
 • okulary z soczewkami polaryzacyjnymi.


Nasz personel pomoże Państwu podjąć decyzję w doborze właściwych okularów przeciwsłonecznych.

 
 • ŚLEDŹ NAS NA:

 • UMÓW SIĘ NA BADANIE
  Opole, ul. Ozimska 9-11 tel. 77 456 52 93
  Opole, ul. Krakowska 34-36 tel. 77 402 20 15
  Krapkowice, oś. XXX-lecia 17 tel. 601 913 103
Script logo